Załóż bloga Zaloguj sięMenu:

Linki

Kategoria główna

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem?

klamka12 | 30.03.2017 13:33

alt

 

Drzwi antywłamaniowe w Warszawie to niemal konieczność w każdym domu. Zagrożenie włamaniem i obrabowaniem nie jest bardzo duże, ale zdarza się często, dlatego warto podnieść bezpieczeństwo swojego domu przez zakup odpowiednich drzwi. Warto wydać więcej, aby móc cieszyć się bezpieczeństwem. Czym charakteryzują się drzwi antywłamaniowe?

 

Spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa

 

Wszystkie drzwi oznaczane są stopniami (w Polsce literami, za granicą cyframi), które w gruncie rzeczy odpowiadają na pytanie, jak długo włamywacz będzie „męczył się” z ich wyłamaniem. W Polsce drzwi antywłamaniowe określa się literką C, to znaczy, że są bardzo ciężkie do sforsowania. Drzwi oznaczone literą B to takie, które mają podwyższoną odporność na włamanie. Nie zaleca się kupowania drzwi o kategorii A, które są łatwe do sforsowania. Najwyższy współczynnik mają oczywiście drzwi pancerne, które stosowane są zwyczajowo w bankach. Więcej na ten temat przeczytać można pod tym adresem.

 

Sprawdź, czy drzwi posiadają odpowiedni certyfikat

 

Każdy sprzedawca chce jak najmocniej zachwalić produkt, który sprzedaje. Tak samo jest w przypadku drzwi antywłamaniowych. Jednak nie wszystkie posiadają certyfikaty, które potwierdzają ich wysoką skuteczność. Czego więc szukać?

 

W Polsce certyfikaty dla drzwi wydają takie instytucje jak:

- IMP – Instytut Mechaniki Precyzyjnej

- ITB – Instytut Techniki Budowlanej

- Centralne Laboratorium Kryminalistyki Komendy Głównej Policji

 

Jeżeli drzwi antywłamaniowe nie posiadają pozytywnej opinii wydanej przez któryś z tych organów, warto poszukać innego modelu. Drzwi mogą jednak posiadać certyfikat wydany za granicą, zawsze trzeba więc zapytać o to sprzedawcę i sprawdzić, czy dana instytucja jest uprawniona do wydawania takich zezwoleń.

 

Obowiązkowy profesjonalny montaż

 

Nigdy nie próbujmy montować drzwi antywłamaniowych na własną rękę. Zamontowane samodzielnie drzwi mogą być słabszą zaporą, a wystarczy niewiele, jeden słaby punkt, żeby doświadczony złodziej mógł poradzić sobie szybciej. Weź również pod uwagę, że montaż drzwi antywłamaniowych wymaga zamurowania ościeżnicy i jej zakotwiczenia, to praca, przy której konieczna jest pomoc fachowców. Założenie wszystkich zabezpieczeń, między innymi bolców antywyważeniowych, to również nie jest prosta rzecz.

 

Poprzedni »

Komentarze

  1. 1. manicure  |  03/31,2017 at 21:00

    Hi there colleagues, its enormous article on the topic of teachingand fully defined, keep it up all the time.

  2. 2. manicure  |  05/01,2017 at 10:11

    It's amazing to go to see this web site and reading the views of all friends concerning this paragraph, while I am also eager of getting experience.

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
 authimage
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki TOPLISTA. Najlepsza toplista. Ranking. Fajne forum dyskusyjne - ranking forum. Najlepsze fora.